Характер це певні особливості людини, які однаково проявляються в різноманітних життєвих обставинах. На зображенні – п’ять психологів СПАННА, які мають п’ять різних характерів.
Вікіпедія, теорія каже що характер формується в процесі життєдіяльності.
Автори матеріалу що представлений ниже, очевидно, іншої думки.
Авторы: А.Н.Киселёв, А.Б.Бакушев, “Природа и человек” №12, 1984 год
Характер. Загальний опис окремих тестів
- Перший тест називається – «провідна рука».
Переплетіть пальці рук і ви помітите »що зверху завжди виявляється один і той же палець, якщо лівий (Л) – ви людина емоційна, правий (П) – у вас аналітичний склад розуму. - Другий тест – «провідних очей».
Навіть досвідчені стрілки не завжди знають про існування провідного ока, а вже їм-то не раз доводилося прицілюватися. Спробуйте і ви “прицілитися”, вибравши собі мішень і дивлячись на неї через своєрідну мушку – олівець або ручку. Ви помітите, що якщо заплющити провідне око, то мішень зміститься щодо “мушки”. Іноді зручно прицілюватись крізь дірочку в аркуші паперу. Праве (П) провідне око вказує на твердий, наполегливий, більш агресивний характер, ліве (Л) – про м’який і поступливий. - «Поза Наполеона» – так називається третій тест.
Якщо при переплетенні рук на грудях зверху виявляється ліва рука (Л), то ви здатні до кокетування, права (П) – схильні до простоти й простодушні, - «Аплодування».
Якщо зручніше ляскати правою рукою (П), то можна говорити про рішучий характер, лівою (Л) – ви часто вагаєтеся, перш ніж прийняти рішення, обмірковуєте, як краще вчинити, щоб не образити навколишніх.
Часом буває важко відразу розібратися, яка поза зручніша для вас, але і тоді все ж можна визначити, яке положення є більш звичним.
Поєднання тестів
Поєднання тестів, може, звичайно, бути найрізноманітнішим.
І якщо один тест допомагає визначити окрему рису вашої поведінки, то при їх поєднанні можна визначити 16 типів характеру.
Спостерігаючи більш ніж за 500 людьми, ми намалювали 16 мініпортретів, коротких узагальнених психологічних характеристик, з якими хочемо вас познайомити.
Правий і лівий вибори 1,2,3,4 тесту позначені відповідно буквами П і Л.
16 мініпортретів
Розум понад усе?
ПППП. Для людини, всі чотири тесту якого праві, характерний консерватизм, орієнтація на загальноприйняту думку (на стереотип). Такі люди не люблять конфліктувати, сперечатися і сваритися.
ПППЛ. Для такого поєднання тестів – лівого на тлі інших правах або навпаки, характерна риса характеру виявляється найбільш яскраво, в цьому випадку – нерішучість.
ППЛП. Для типу характерні кокетство, рішучість, почуття гумору, артистизм. При спілкуванні з ним необхідні гумор і рішучість. Це дуже контактний тип характеру. У жінок він зустрічається найчастіше.
ППЛЛ. Рідкісний тип характеру. Близький до попереднього, що не м’якше. Спостерігається деяка суперечність між нерішучістю (ліве аплодування) і твердістю характеру (праве ведуче око).
ПЛПП. Тип характеру, що поєднує аналітичний склад розуму і м’якість. Найчастіше зустрічається у жінок – тип “ділової” жінки. Повільне звикання, обережність, у відносинах терпимість і деяка холодність.
ПЛПЛ. Слабкий і найрідкісніший тип характеру. Володарі такого характеру беззахисні, схильні до різного впливу. Зустрічається, як правило у жінок.
ПЛЛП. “Легкий характер”. Такі люди щасливо вміють уникати конфліктів, люблять подорожувати. Легко знаходять друзів. Однак вони часто змінюють свої захоплення.
ПЛЛЛ. Мінливість і незалежність, бажання все зробити самому характерна цим людям.
Емоції перш за все?
ЛЛПП. Таке поєднання зустрічається дуже часто. Основна риса – емоційність, що поєднується з недостатньою наполегливістю, яка проявляється насамперед у головних питаннях (шлюб, освіта і т.д.). Піддаються чужому впливу і це дозволяє пристосовуватись до різних умов життя. Щасливі з друзями, легко сходяться з людьми.
ЛППЛ. М’якість більша, ніж для попереднього типу характеру, наївність. Потребує особливої, уважного ставлення до себе – тип “маленької королеви”.
ЛЛПП. Приязність і простота, деяка розкиданість інтересів, схильність до самоаналізу.
ЛЛЛП. Простодушність, м’якість, довірливість, дуже рідкісний характер, практично не зустрічається в чоловіків.
ЛЛЛП. Емоційна, енергійна і рішуча людина, але часто наспіх прийняті рішення приносять серйозні ускладнення. Дуже важливий додатковий гальмівний механізм. Чоловіки з таким характером менш емоційні.
ЛЛЛЛ. Антиконсервативний тип характеру. Здатність на звичайні речі поглянути по-новому. Найбільша емоційно, індивідуальність, егоїзм, упертість, іноді переходить в замкнутість.
ЛПЛП. Найсильніший тип характеру. Таких людей важко з чим або переконати. Вони насилу змінюють свою точку зору. Але водночас вони енергійні, наполегливо добиваються поставлених цілей.
ЛПЛЛ. Дуже схожий на попередній тип характеру. Та ж наполегливысть в досягненні поставлених цілей. Володарі такого характеру люди непоступливі, переконати їх часом буває часом неможливо. Вони схильні до самоаналізу, насилу знаходять собі нових друзів.
Післямова СПАННА
Вищенаведений матеріал опублікований для ознайомлення.
Інформації з незалежних джерел про його статистичну перевірку нема.
Але, з чим можна точно погодитись – ми всі різні, й на однакові обставини реагуємо по різному. Й навколишній світ сприймаємо по різному.
Тому всім нам треба гарно усвідомити й запам’ятати що у кожного своя неправда.