На обличчі, язиці та долоні написано багато чого

Виявляється, форма, розмір і колір обличчя можуть дати дуже важливу інформацію про властивості нашої особистост. А також про стан здоров’я і навіть сексуальність.

Автор: Христина Павлова

Обличчя психолога СПАННА Наталії

Обличчя – дзеркало душі й здоров’я

Гордий, як лев, або дурний, як осел

Іноді здається, що великі філософи дивилися крізь зовнішність людини прямо в її душу.

Проте давньогрецькі мислителі, навпаки, дуже цікавилися зовнішнім виглядом навколишніх.
Аристотель і його послідовники написали трактат де склали цілий список ознак, за допомогою яких легко простежити, як зовнішність людини показує стан її духу. Наприклад, м’які локони вказують на податливість, боязкість, а грубі волосся – на твердий характер, мужність, вважали вони.
Про нахабство, як написано в тому трактаті, кажуть «яскраві відкриті очі з важкими, налитими кров’ю віками». А широкий ніс як у людей, так і у великої рогатої худоби був ознакою ліні. Чуттєвим м’ясистим губам теж не дуже пощастило. Філософи вважали їх ознакою дурості, «як в осла», а ось ті, хто мав дуже тонкі губи, вважалися підступними, злими, гордими, подібно левам.
Сьогодні психологи виявили, що обличчя людини подібно до вікна, крізь яке можна розгледіти його найпотаємніші таємниці. Навіть якщо ви зберігаєте безпристрасний вигляд, деякі його особливості можуть повідомити багато інформації про ваше здоров’я та рівень інтелекту, про вашу особистість.

Агресивна будова

«Ідеї полягає в тому, що наша біологія, гени, і рівні гормонів впливають на наш розвиток. Ті ж самі механізми будуть формувати і наш характер », пояснює Кармен Лсфсвр з Нортумбрійського університету.
Проаналізувавши структуру лицьових кісток, Лсфевр виявила, що люди з високим рівнем тестостерону мають, як правило, масивні вилиці, і характер у них напористий, а іноді і агресивний.

Зв’язок між формою обличчя і домінантною поведінкою вельми поширена як у людей, так і серед тварин. Відомо що чим ширше обличчя у мавпи-капуцина, тим ймовірніше, що вона займе вище положення в ієрархії групи. Вивчивши чемпіонат світу з футболу 2010 року, Кейт Уелкер з Боулдерского університету в Колорадо з’ясувала, що співвідношення ширини і висоти осіб футболістів впливають як на кількість фолів серед півзахисників, так і на кількість голів, забитих нападниками.

Пухкі щоки

Як і слід було очікувати, стан вашого здоров’я і ваша медична історія теж записані у вас на обличчі. І записані на подив докладно. Наприклад, кількість жиру на обличчі – більш надійний показник вашої фізичної форми, ніж індекс маси тіла.

Люди з більш худими обличчями менше страждають від інфекцій, а якщо і хворіють, то хвороба протікає не дуже важко. А ще у таких індивідів вищий рівень тривоги та депресії – ймовірно тому, що психічний стан часто пов’язаний із загальною фізичною формою людини.
Чому ж повнота щік може так багато розповісти про вас?
Вважається, що жирова тканина в цій частині тіла виділяє особливі молекули що провокують запалення певних внутрішніх органів.
«Можливо повнота нашого особи показує жирові відкладення в найбільш небезпечних місцях тіла, – каже Бенедикт Джонс з Університету Глазго, – або може виявитись, що жир на обличчі з якої-небудь причини небезпечний сам по собі».

Про здоров’я можуть розповісти й дуже тонкі відмінності в кольорі шкіри. Лефевр і Джонс підкреслюють, що цей параметр не має нічого спільного з етничною приналежністю людини.

Ваше здоров’я і психіка міцніше, якщо шкіра має трохи жовтуватий, майже золотистий відтінок. Пігменти, про які зараз йде мова, називаються каротиноїдами, і їх, як випливає з назви, можна зустріти в овочах і фруктах червоного й оранжевого кольорів.
«Каротиноїди допомагають нам будувати здорову імунну систему, – говорить Лефевр. – Але, коли ми споживаємо їх занадто багато, вони відкладаючися в шкірі, роблять її злегка жовтуватою. Це «здорове світіння», своєю чергою, робить значний внесок в нашу фізичну привабливість».

А рожевий відтінок шкіри говорить про хорошу циркуляції крові, яка йде в комплекті з активною життєвою позицією. Крім того, у жінок це може бути ознакою стійкої здатності до дітородіння. Джонс встановив, що шкіра жінок робиться трохи червоною на піку менструального циклу. Можливо, це відбувається тому, що під впливом естрадіолу (Естрадіол — основний і найактивніший жіночий статевий гормон), кровоносні судини в щоках злегка розширюються.

Розумний вигляд обличчя

Як вказує Джонс, всі ці секрети завжди були на видноті. Ми просто не поспішали їх розкрити. Принаймні це знання допомагає відновити репутацію фізіогноміки, яка почала втрачати популярність вже у часи Аристотеля.
А ось король Генріх VIII Тюдор настільки скептично ставився до фізіогноміки, що свого часу навіть заборонив професорам «шарлатанам» від цієї науки отримувати прибуток за читання своїх лекцій.

Зараз довіра до цієї дисципліни знову зростає, так що ми можемо знайти ще масу несподіванок, що таяться в наших селфі.

Фізіогноміка як спосіб зрозуміти співрозмовника


Ми вже можемо скласти уявлення про інтелект першого зустрічного, глянувши на його обличчя, проте дотепер не ясно, які саме ознаки змушують людину здаватися розумним. І само собою, тут все набагато складніше, ніж наявність або відсутність окулярів.

А ще ми можемо за частку секунди визначити сексуальну орієнтацію людини, навіть без будь-яких стереотипних підказок. Але як ми це робимо – досі загадка. Можливо, подальші дослідження зможуть пояснити, як саме ми виносимо настільки швидкі судження.

Також буде цікаво дізнатися, чи є зв’язок між особистісними характеристиками, способом життя, зовнішнім виглядом і тривалістю життя.

Цікаві експерименти

В ході одного експерименту досліджувався зв’язок між властивостями особистості і зовнішнім виглядом. Експеримент йшов з 1930-го по 1990 роки. Вчені встановили, що хоча чоловіки з дитячими рисами обличчя не дуже таланило раніше в юності, але з віком вони ставали наполегливіше. Можливо, тому що навчилися компенсувати очікування, пов’язані з їх обличчям.

Ще цікавіше те, що автори експерименту знайшли докази «ефекту Доріана Грея». Це коли обличчя що старіє, починає відбивати певні аспекти особистості, які були не так очевидні, коли люди були молодше.
Якщо жінки з юних років і до тридцятиріччя були товариські й спокусливі, то після тридцятиріччя їх фізична привабливість зростала ще більше. Можливо, ці жінки просто знали, як отримати максимальну користь зі своєї зовнішнього виду, і їх внутрішня впевненість проявилася в рисах обличчя.
І нарешті, в нашій зовнішності є щось суттєвіше, ніж кісткова структура особи й відтінок шкіри. Цей факт наочно продемонструвало ще одне недавнє дослідження.

Фахівці попросили досліджуваних надіти їх улюблений одяг, а потім сфотографувати власне обличчя. Попри те що одяг на отриманих знімках було не видно, неупереджені судді відзначили, що ці кадри були куди привабливіша, проти інших фотографій випробовуваних. Це відкриття робиться ще більш разючим, якщо врахувати той факт, що учасників в ході експерименту попросили зберігати байдужим виразом обличчя. І попри це підвищена самооцінка випробуваних буквально світилась крізь цю неупередженість.
Наше обличчя – це не просто продукт нашої біології. Ми не можемо змінити свої гормони або гени, але з розвитком нашої особистості й почуття власної значущості наші обличчя починають зображати щось важливіше.

Також Вам може бути цікаво: