Шлюбні агенції: ілюзії про кохання та щасливу долю

Кохання та доля

Шлюбні агенції: ілюзії про кохання — стаття що опублікована в газеті “Зоря Полтавщини”.

Автори: психологи Альона Іванівна й Наталія Іванівна та кореспондент газети — Тетяна Миколаївна.

Кохання та щаслива доля?

«Хочете бути щасливими? Мрієте знайти свою половинку? В цьому Вам допоможе наше шлюбна агенція. Не соромтеся шукати своє щастя. Знайте: Ваша доля – у Ваших руках…». Згідно з даними міжнародних служб знайомств, представниць прекрасної статі, які відгукуються на подібні оголошення, сподіваючись знайти чоловіка-іноземця, під час кризи побільшало у півтора раза. Керуються жінки у цьому аж ніяк не велінням серця. Втім, так само далекими від сентиментів є і чоловіки, які шукають дружину поштою.

Заміж за краще життя


Шлюбна агенція, в якому Наталія працювала перекладачем, запрошувало жінок від 18 до 55 років. Пропозиція – звити сімейне гніздечко за кордоном. Однак неофіційно обмежували вік шукачок закордонних чоловіків до 35 років: старших жінок вважали неперспективними. Над вдалими світлинами молодих і вродливих «чаклували» разом професійний візажист, перукар та фотограф. І вже за кілька днів сонячна усмішка дівчини зігрівала самотні іноземні серця на сайті агенції.


«Потенційних наречених усі дівчата без винятку запевняли у прагненні до сімейного затишку й любові до дітей, зізнавалися їм, що мріють про велике і справжнє кохання, — розповідає Наталія – Але жодна не була щирою. Чоловіків із розвинених країн вони розглядали лише як шанс на заможніше життя».


У тому, що бажання бути матеріально забезпеченими в першу чергу керує жінками, які звертаються до шлюбних агенцій, переконана і практичний психолог «СПАННА», психолог-консультант міської медико-психологічної консультації Альона Іванівна: «Виїхати з країни, забезпечити дітям навчання за кордоном – такі цілі ставлять перед собою клієнтки міжнародних служб знайомств. Досягти цієї мети можуть лише амбіційні жінки. Ті, які не дозволяють собі великого кохання. Разом з тим є такий психологічний момент – винуватити у тому, що не складається особисте життя, державу, суспільство, рідних, кого завгодно, лише не себе. Тому й здається, що заміжжя з іноземцем вирішить багато проблем».

Досвід подорожей

Згідно з даними Мін’юсту, за останні чотири років Україні було зареєстровано майже 19 тисяч шлюбів з іноземцями. Найчастіше їх укладають мешканки Донецької та Харківської областей, а також Києва.
Шлюб із розрахунку буде тривалим, якщо розрахунок ваш буде вдалим…

«Мені вистачило одного погляду, щоб зрозуміти, що я хочу прожити з цією Людиною все життя…». Такі «щиросердечні» однаковісінькі зізнання надходили часто одразу кільком дівчатам, — пригадує Наталія. Заокеанські кавалери палко запевняли, що українки – це їхній ідеал жінки. Насправді ж нерідко іноземці просто шукали розваг. І коли приїжджали, то зустрічалися за час перебування, як правило не з однією, а з трьома – п’ятьма «нареченими».


Побачення відбувалися в дещо незвичному форматі. На нього приходили втрьох: він, вона і перекладач… Оскільки дівчата, які зверталися до шлюбних агентств, практично ніколи не знали іноземної мови. Власне, жодна з них не вважала це перешкодою на шляху до одруження. А це призводило потім до цілої купи проблем, бо без знання мови закордоном робити просто нічого. А до того ж коли нарешті починаєш розуміти, що говорить чоловік, відкриваються очі на те, що з принцом поєднує одне: живе він за тридев’ять земель.

Коментар психолога


У переважній більшості випадків клієнтам міжнародних служб стають чоловіки за сорок, за плечима яких – невдалий шлюб. У себе на батьківщині вони не мають успіху у жінок з цілком об’єктивних причин – вік, стан здоров’я, матеріальне становище або просто жахливий характер. І окремі випадки лише підтверджують загальне правило: «Чоловіки, листи яких я перекладала, простакуваті, – говорить Наталія. – До того ж вони не соромляться розповідати про свої сексуальні фантазії в подробицях, таких, приблизно 60%».

Якщо ж чоловіки й прагнуть серйозних стосунків, то зовсім не через кохання, а тому, що банально хочуть покращити свої побутові умови в плані обслуговування: «Дуже багато випадків, коли наших жінок використовують як безплатну робочу силу, — зазначає практичний психолог»СПАННА» Наталія Іванівна. – Українок сприймають як відмінних хатніх робітниць. Якщо американець одружиться зі своєю землячкою, йому додатково доведеться наймати прибиральницю і куховарку. А наша жінка робитиме все сама. Коли українка виходить заміж, то намагається показати яка вона гарна господиня: прибирає, пере, прасує, готує, бо переконана, що цим вона може в себе закохати.

Минає рік-півтора, і жінка бачить, що в сім’ї їхніх друзів Майкла і Лориє хатня робітниця. Але розмова про таку «розкіш» призводить лише до сварок, бо для чого платити комусь, якщо дружина-українка з усім справляється сама: і на роботу встигає, і дитину виховує, і по господарству все робить. Не порівнювати себе з жінками іншої країни важко психологічно, тому, що це є поширеною причиною розлучень»


Варто пам’ятати й про те, що офіційний статус дружини в країнах Західної Європи Північної Америки не гарантує соціального захисту. Так, в Італії потрібно десять років, щоб отримати громадянство і дозвіл на постійне проживання.
«Шлюбне агентство» не може виявитися жінок, які хочуть емігрувати чи подорожувати. Ніхто не застрахований від гіршого сценарію – під принадною пропозицією познайомитися з іноземцем за кордоном на українських дівчат може чекати й проституція»

Бізнес на самотніх серцях


Якщо для жінок послуги агентства бувають безплатними, то для чоловіків це задоволення завжди не з дешевих, що й приносить непогані прибутки міжнародним службам знайомств.
Доступ до каталогу з нареченими обходиться іноземцям у середньому в 50 євро., контактна інформація однієї дівчини у 20 євро, вся база контактів – 1000 євро. І все ж охочих викласти кругленьку суму вистачає.

«Нехай знайомства у шлюбних агентствах відбуваються дещо штучно. – говорить француз Клод Гарніє, — але це все одно краще, ніж чекати на гіпотетичну зустріч у невизначеному майбутньому.

Жінки, зацікавлені в грошах, подорожах, трапляються як в Україні, так і у Франції. Але я переконаний, що навіть якщо дівчина ще на початку знайомства буде зацікавлена, перш за все, у товщині мого гаманця, то пізніше вона неодмінно оцінить мої людські якості й залишиться зі мною через почуття».


Десятки тисяч гривень у місяць може отримувати перекладач за умови, якщо в нього є перспективні клієнтки. Тобто ті, яким за тиждень приходить близько 300 листів. Попри можливість непогано заробляти, плинність кадрів в агентствах велика, адже працювати з «попелюшками» і «принцами» не просто.

Вкрай наївно вірити, що іноземці сплять і бачать сни про велике кохання з нашими жінками. І яким би привабливим не здавалося українкам далеке закордоння, багато з них не витримавши «райського життя», все ж розлучаються і повертаються на Батьківщину. Бо, як кажуть американці, безплатних обідів не існує, а ціна за несправджені ілюзії кохання інколи буває занадто високою.

Можливо також Вам може бути цікаво:

Книги бібліотеки СПАННА

Зображення запису цього матеріалу книга  «Що написано на роду? Сценарій вашої долі», 157 сторінок.

Ця книга знаходиться в бібліотеці СПАННА.

Нею безплатно користуються члени союзу психологів Полтави.

ЇЇ електронний варіант

Автор: Сергій Степанов, відомий психолог, написав понад 700 статей та 10 книг наукового та науково-популярного характеру. Серед найбільш відомих: «Закони психології», «Людина при грошах», «Гола правда про жінок» – які, до речі, теж є в бібліотеці СПАННА.

Анотація

Чи вірите ви в долю? Чи часто читаєте гороскопи й розгадувати свої сни? А чи замислювалися ви, наскільки обґрунтовані науково старі, як світ, методи передбачення майбутнього? Нова книга Сергія Степанова «Що написано на роду? Сценарій вашої долі »- це погляд психолога на найрізноманітніші теорії людської визначеності: від реінкарнації до фізіогноміки. За допомогою цієї книги ви зможете вибрати, ким ви віддаєте перевагу бути: знаряддям в руках всесильної долі або господарем свого життя.

Зміст

  • Що написано на роду? Сценарій вашої долі
  • Доля очима психолога. замість передмови
  • Пальцем в небо
  • Про віщі сни
  • Гени та здоров’я
  • Магія імені. Як назвали, так і проживеш?
  • Печа́тка на обличчі
  • Печа́тка минулих життів. Догляд Хаббарда
  • Внутрішньоутробна передісторія. погляд Грофа
  • Набуття життя або “травма народження”? погляд Ранка
  • Спадок предків. погляд Сонди
  • Жертви виховання. погляд Фрейда
  • Старший, молодший, єдиний … Погляд Салауея
  • Дитяча іграшка: розвага чи доля?
  • Батьківське програмування. Погляд Берна
  • Внутрішній кат в очікуванні наказу. Погляд Зімбардо і Мілгрема
  • Важке прощання з молодістю
  • Господар своєї долі. Замість висновку


© СПАННА Полтава, 2020