Сімейні психологи спілки психологів СПАННА

Сімейний психолог СПАННА

Практичні поради сімейним парам

Ці поради виникли на основі багаторічної успішної психологічної допомоги в практиці сімейного консультування.

«Вони скандалили, ніби не знали, що злі слова не можна взяти назад і забути. Не знали, що люди лаються на повну, а миряться наполовину, і так щоразу від кохання відрізається, і його стає дедалі менше. Або знали, але не могли нічого вдіяти.» Михайло Шишкін “Письмовник”

Дев’ять правил сімейних відносин СПАННА

1. Вірю в тебе!

Що б не відбувалося в житті одного з партнерів, це зачіпає і іншого. І від нього вимагається, мабуть, навіть більше зусиль, щоб пережити випробування і зберегти відносини. Бути оптимістом завжди важко, особливо якщо саме від коханої людини залежало ваш добробут, чорна смуга все не закінчується, а він, як вам здається, здався. Але саме ваша віра в нього і переконаність, що все в кінцевому підсумку буде добре, що ви впораєтеся, можуть дати йому сили та поштовх до дії.

2. Сила слова

Я ще не все сказала?

Сварка закінчилася, і залишився неприємний осад, але вам здається, простіше удати, що все в порядку, ніж знову з’ясовувати стосунки і ятрити отримані рани … Не варто! Замовчування проблем призводить до нагромадження невдоволення, бажанням віддалитися від того, що його викликає, а заодно — і від самої людини, який все робить не по-вашому. Якщо ви помічаєте, що забуваєте подзвонити чоловікові, виконати його прохання, намагаєтеся менше часу проводити з ним, подумайте — чи не тому, що занадто часто мовчите? Розмовляйте … Тільки не мовою претензій та звинувачень, а мовою любові!

Від нашого Слова залежить дуже багато!

3. Душевна близькість

Нікуди не дінеться?
«Куди він (вона) дінеться!» – нерідко говорить один з подружжя, особливо якщо другий від нього в чомусь залежний. Можливо, об’єктивно це і так, але списувати свою неуважність, емоційну холодність на залежність партнера небезпечно. Незадоволена потреба в душевній близькості може підштовхнути його до пошуку уваги поза ваших відносин. Якщо ви вважаєте, що супутник буде з вами завжди, подумайте, яке стане ваше життя без нього. Чи будете ви щасливі тоді?

4. Не судіть, і не судимі будете

Висловлюйте свої добрі наміри та щиру переконаність у краще майбутнє, а не засуджуйте!
Необхідно говорити не про те що ми засуджуємо та намагаємося запобігти, а про наші мрії, очікування та добрі сподівання.

І в жодному разі не судити Людину!

Ніколи не давайте оцінку особистості, епітети, характеристику того, на кого Ви розсердились.

А якщо так свербить або конче необхідно висловити осудження – то тільки конкретним словам, вчинку, поведінці.

5. Коли мучать сумніви 

Навіть в стабільних парах бувають періоди, коли одному з партнерів здається, що інший охолов до нього. З’являються думки, ніби відносини зайшли в глухий кут. Або протилежна ситуація, коли все складається так добре, що, здається, обов’язково скоро закінчиться … Подібні сумніви можуть бути абсолютно безпідставними, вони говорять про підвищену тривожність людини, яка руйнує його впевненість в собі. Крім того, вони поступово заражають і партнера, даючи йому привід засумніватися в глибині відносин і в тому, що у них є майбутнє. Не давайте таким думкам волі.

6. Кордон на замку

Глобалізація чи суверенітет? В ідеалі свої особисті кордони партнери повинен позначити ще на етапі так званого притирання. Але нерідко ми вважаємо, що близькі люди повинні самі зрозуміти, яких фактів минулого не можна торкатися, що може образити нас, чи можна обговорювати сімейні проблеми зі сторонніми чи ні. Якщо кордони не були встановлені, це не означає, що їх немає. Будьте спостережливі та помічайте, як реагує на ваші слова обранець. Звертайте увагу навіть на мовчання у відповідь на репліки з приводу його звичок, характеру, інтересів, родичів. Буває, цього достатньо, щоб зрозуміти: ви перейшли межі дозволеного.СІМЕЙНІ ПРОБЛЕМИ —- ОСОБИСТІ ПРОБЛЕМИ!

7. По секрету — всьому світу?

По секрету — всьому світу?

Коли нас щось турбує в особистих відносинах, ми можемо шукати співчуття у приятелів, батьків і навіть малознайомих людей. І нам поспівчувають, навіть дадуть раду. Але проблема, швидше за все, залишиться. Тому, якщо у вас є якісь претензії до партнера, не розповідайте про них стороннім (якщо він — не консультант з сімейних проблем). Розумніше обговорити їх з чоловіком, але не з позиції обвинувача («ти не правий»), а з положення «я відчуваю», «мене турбує», «мені здається».

8. Дуже особисті проблеми

Сексуальна незадоволеність?

Якщо у вас в сімейному житті виникли сексуальні проблеми, то тут вже точно не варто ділитися навіть з найближчими друзями. Це застереження стосується і до матеріалів інтернету. Тут поряд з прекрасними знаходиться і величезна кількість не просто непотрібних, але і згубних матеріалів. Слово непрофесіонала може не тільки допомогти, але й нашкодити. А про свої інтимні проблеми писати в соціальних мережах — тільки собі шкодити! 

Парадокс ситуації полягає в тому, що абсолютна більшість цих проблем вирішуються за допомогою слова. Але слова професіонала — психотерапевта, що спеціалізується в сексології, психолога-сексолога.

9. Знаки любові

Ти мене кохаєш? 

Якщо вас часто турбує це питання, подумайте: чи не мучити ви партнера цим питанням? Краще зверніть увагу на вчинки: чи цікавить його ваша робота, чи враховує він ваші інтереси й бажання, чи помічає зміни вашого настрою, чи може заради вас змінити свої плани. Часто саме реальні справи говорять про істинність любові. Хоча, звичайно, слова любові теж не тільки бажані, але навіть і вельми-вельми бажані.

І найголовніше — зрозуміти що чоловіки та жінки з “різних планет”

Чоловіки з Марса, жінки з Венери

Текст. Аудіо

Марс ― Бог війни. Планета Марс, червоного кольору, має супутники Фобос (страх) та Деймос (жах). Так і чоловіче начало часто проявляється у формі військових дій які для навколишніх супроводжуються страхом і жахом.
Венера ― Богиня Любові. Планета Венера дуже красивого кольору не має супутників. Любов ― це Все!

Книга видана багатьма мовами світу та розійшлась накладом більше ніж 50 мільйонів екземплярів.

В книзі розкриваються образи інопланетян (з Марса та Венери), які зустрілися на Землі та забули про своє походження. Дотепно та зрозуміло пояснюється, чому чоловіки та жінки живуть, немов у різних світах (хоча мешкають на одній й той же планеті — Землі), чому одні й ті ж почуття, бажання, наміри вони висловлюють по різному (хоча й розмовляють однією й той же земною мовою).

З щоденників Адама і Єви

Аудіо

Адам (чоловік) і Єва (жінка), як відомо з Біблії, з міфології — перші люди на Землі.
Геніальний Марк Твен пропонує свою інтерпретацію появи першої сім’ї на Землі. І знову ми бачимо, що наскільки чоловік і жінка різні, які відмінні у них бачення світу, одних і тих же предметів, подій … І наскільки вони прекрасні об’єднавшись в Сім’ю.

Твори А. Тосса

Тексти. Аудіо

  • Фантазії чоловіка середніх років
  • Фантазії жінки середнього віку
  • За межами любові. Продовження роману «Фантазії жінки середнього віку»

Ці твори Анатолія Тосса — подія не тільки у світовій літературі, але й в практичній психології. Його творчість продовжує великі традиції психологізму в літературі Л. Толстого, Ф. Достоєвського, М. Булгакова, А.Чехова, І. Тургенєва, М. Зощенко.

З повагою, завідувачка «Сімейним відділенням» Юлія Олександрівна

Також Вам може бути цікаво:

© СПАННА, Полтава, 2020