Дев’ять наших чарівних оздоровчих точок
Геніальний винахід А. УманськоЇ.
Витративши дві-три хвилини та розім’явши дев’ять активних точок на шкірі – ви мобілізуєте захисні сили організму.
Щоденні вправи ранком та ввечері тренують систему біологічного керування та підвищують імунітет. Можливість зараження зменшиться, а якщо навіть ви занедужаєте, хвороба пройде в легшій формі.
Держкомвинаходів СРСР визнав розроблений А. Уманською спосіб винаходом і видав на нього 1-му Московському медичному інституту імені І. М. Сєченова авторське свідоцтво № 793577, ствердивши тим самим новизну і користь методу.
І це свідоцтво було видано саме в країні яка ставилась дуже-дуже скептично до всієї нетрадиційної медицини!
Вступ
Історія голкотерапії вимірюється тисячоліттями.
Сучасна рефлексотерапія входить корінням у стародавній метод голковколювання, але наукова розробка багатьох питань тільки починається.
Наприклад, виявлено, що знаменита точка «си-бай» це зона, де закінчується друга гілка потрійного нерва. А в точці «цуань-чжу» – виходить надочноямковий нерв.
Суть винаходу
Під час розмови з професором Аллою Туманською ми отримали відповіді на деякі наші питання.
— Не на зло ж стародавній медицині, яка нараховувала майже сімсот активних точок,
а ви рекомендуєте менш як десять? Чим продиктований Ваш вибір?
— Ось простий приклад. Багато атласів радять діяти на активні зони навколо кисті, гомілки, ступні. Пробуєш, а ефекту немає. І деякі лікарі рефлексотерапевти розчаровуються, змінюють спеціальність. Але ж незадовільний результат можна пояснити.
Від кисті чи ступні сигнал повинен дійти до спинного чи головного мозку. А на шляху є бар’єр: можливо, ви сиділи у незручній позі, стиснули тканини тіла або страждаєте остеохондрозом. Чи мало причин, які можуть ослабити чи спотворити сигнал.
Ми вирішили діяти методом «від протилежного»: шукати, куди повинен надійти сигнал. Припустимо, у зону виходу підорбітального нерва, біля крил носа. Так дійте на цю точку, для чого йти обхідним шляхом?
Зони обрані не випадково – продовжує А. Уманська – вони топографічно й ембріогенетично пов’язані з важливими утвореннями, які регулюють діяльність організму. Наприклад: тимусом, який забезпечує імунну відповідь; верхнім шийним симпатичним вузлом, що контролює вегетативну нервову систему; сінокаротидними клубочками, які контролюють хімічний склад крові, кістковим мозком та гіпофізом…
— Але чому ви радите саме масаж, хіба голковколювання не ефективніше?
— Звичайно, голкою я досягну бажаного набагато швидше, ніж масажем: вона діє активніше. Та саме тому довірити голку можна тільки спеціалісту.
А системою масажу може опанувати кожний терапевт, та й сам пацієнт. Вона абсолютно нешкідлива та ніяких побічних явищ не викликає.
І, коли мова йде про профілактику, швидкість не потрібна, треба інше — терпіння та методичність. Якщо ви будете то починати, то кидати вправи, то тільки дезорганізуєте імунну систему. Метод ефективний ТІЛЬКИ ТОДІ, коли він став звичкою, наприкдлад: як гоління, чищення зубів, умивання…
Ті, хто займається ним регулярно, вже оцінили його переваги.
«Обрана група точок – це, по суті, частина системи, що відповідає за імунобіологічний захист організму, його опір.» – підсумовує автор винаходу, професор Алла Олексіївна Уманська
ЗОНИ БАДЬОРОСТІ І ЗДОРОВ’Я
На схемі ви бачите запропоновану А. Уманською систему активних точок, масаж яких дозволяє запобігати простудним захворюванню.

Починати треба з 1-ї точки, а закінчувати 9-ю точкою.
Масажувати їх треба кінчиком вказівного або середнього пальця обертальними рухами, спочатку за, потім проти часової стрілки три-чотири секунди у кожний бік.
Краще починати з легкого натиску, поступово підвищуючи інтенсивність дії.
Масажувати зони З або 4 (навколо шиї) треба легкими рухами пальців зверху вниз.
Якщо у якійсь зоні ви відчуваєте біль – процедуру треба повторювати кожні пів години аж до зникнення больового відчуття.
Високу опірність організму підтримують тільки регулярні повтори вправ: найкраще робити їх вранці та перед сном.
І, звичайно, після кожного випадкового контакту з хворими ГРЗ: у транспорті, кіно, магазині.
Повернувшись додому, витратіть три хвилини на масаж!
Мобілізуйте імунну систему!
Не забувайте — припинення вправ призводить до швидшого детренування…
Якщо ви все ж захворіли, треба у перші ж години лягти в постіль і викликати додому лікаря. Під час лікування масаж можна й треба застосовувати аж до повного видужання, поєднуючи його з призначеннями лікаря. Та вже не 2—3 рази на добу, як при профілактиці, а кожні ЗО — 40 хвилин.