Рефлексотерапія. Масувати точки тіла

Масувати точки - рефлексотерапія

Швидка допомога при деяких психосоматичних проявах


Голова, душа, дух

Масувати точку

Активізація діяльності головного мозку та розвинення сили волі.
По черзі масувати великим пальцем протилежної руки вказану точку, біля розгалуження пальців, на протязі 1―2 хвилин, кожну, починаючи з лівої руки.

Масувати точки

Укріплення духу та емоційного тонусу.
30 разів круговими рухами масувати точку біля великого пальця лівої руки. Далі масувати 30 разів круговими рухами точку біля згину ліктьового суглоба, зі сторони великого пальця. Процедури повторити на правій руці.

Кругові рухи

Усунення запаморочення від різних причин.
З середнім нажимом обхватити зап’ястя лівої руки та робити нею кругові рухи: по 15 рухів в кожну сторону. Повторити на правій руці. При повторенні стану ― знову зробити процедуру, при неодноразовому відновленню цього синдрому ― звернутись до медиків.

Масувати точку мізинця

Гострі психічні та емоційні стани ― різноманітні стреси, неврози, психози.
Великим і вказівним пальцями лівої руки, з великим зусиллям, на 30 секунд натиснути сустав мізинця правої руки.
Чим більше перенесене нервове напруження, тим сильніше має бути нажим по силі й тривалості, але не більше ніж 30 секунд

Натиснути

Збереження спокою душі, угамування дихання, нормалізація серцевої активності, попередження та звільнення від стану перенапруження.
5 разів натиснути великим пальцем на розташовану посередині долоні точку: при нажимі робити видих, при ослабленні тиску ― вдих.
Виконувати процедуру спокійно і неквапливо по черзі на руках. Інтенсивність та кількість нажимів на точку регулювати виходячи зі стану самопочуття.

Масувти точку

Зняття загальної втоми, покращення функції серця
Коловими рухами масувати по черзі вказану точку ― 2 рази по 1 хвилині на кожній руці.

Впливати на точку хребця

Зняття стомлення, стимуляція головного мозку, покращення психічного стану.
Одним або двома пальцями руки масажними круговими рухами за годинниковою стрілкою впливати на що виступає шийний хребець 30 разів. Далі провести 30 середніх нажимів на зазначену точку.

Тіло

Впливати на точки мізинця


Гострі серцеві розлади та болі, аритмія, брадикардія.
Великим та вказівним пальцями правої руки, з двох сторін, впливати на вказані точки мізинця лівої руки: 3 середні нажими по 3 секунди на 10 парних точках. На 11 точку впливати попередньо розвівши мізинець та безіменний пальці у сторони

Масувати вказані точки


Зниження загального потовиділення.
Масувати вказані точки, на кожній руці на протязі 2―3 хвилин. Цей стан буває визваний нервовою перенапругою та не залежить від повноти людини.

Масувати зону

Забезпечити спокійний сон.
Масувати 4 пальцями лівої руки зазначену зону до 30 сек., потім масувати праву сторону.

Попрацювати стопою


Позбавлення від безсоння й стомлення.
Не менше 5―10 разів попрацювати стопою вверх-вниз, до максимуму. Працювати по черзі. Робити у ліжку перед сном.

Стимулювати точку

Сильна спрага, збезводнення.
Розмістити язика між передніми зубами та дрібним покусуванням стимулювати вказану точку до 1 хвилини, зусилля натиску на язик ― середнє. Вказана точка добре вгамовує почуття спраги та регулює водний обмін людини.

Надавити точку

Припинення гикалки.
Великим пальцем руки з середнім натиском надавити вказану точку, що знаходиться на центральній лінії живота та грудей. Натиснути 7 разів по 3 секунди кожний натиск і гикалка швидко зникне.

Масувати зазначені точки

Припинення асматичного приступу.
Великим пальцем правої руки упродовж 10 хвилин масувати зазначені точки на лівій руці, далі перейти на праву руку. Ноги – в тепло, по можливості. Або краще у гарячу воду.

Впливати круговими рухами

Втрата свідомості, шокові стани, поранення, черепно-мозкові травми, отруєння ядами та газами, психози, епілепсія, тепловий удар.
Оскільки губа закриває точку впливу то необхідно впливати на точку через точку проєкції будь-яким скруглим предметом: палець, олівець, кулькова ручка, монета, й т.п.
Схема: 7 кругових рухів за годинниковою стрілкою, 7 натисків, 7 кругових рухів в іншу сторону. Сила нажиму ― середня, інтенсивність ― 2 схеми у хвилину, час впливу ― до повернення свідомості у постраждалого, (цей період складає 2―3 хв).

 Масувати кінчики мізинців

Нормалізація серцевої активності, збереження спокою душі.
По черзі масувати кінчики мізинців на протязі 1―2 хвилин кожний, починаючи з лівої руки.

Стрибки артеріального тиску

Якщо у вас бувають гіпертонічні стрибки артеріального тиску ― запам’ятайте цей простий точковий масаж. Коли ліків не виявиться під рукою – він вас врятує.

При проведенні точкового масажу при гіпертонії дозволені лише засоби, що виконуються подушечками великого, вказівного або середнього пальця. Використовувати для опрацювання масажні палички або інші аксесуари заборонено! Основні рухи: кругове обертання з поступово зростальною силою тиску.


♦ Знайдіть під нижньою щелепою з лівого боку точку, де б’ється пульс сонної артерії. Натисніть на неї великим пальцем. Потім натисніть на сонну артерію праворуч.
♦ Знайдіть точку внизу потилиці в поглибленні, де починається потилична кістка, і впливайте на неї вказівним пальцем.
♦ Намацуйте опуклості на основі потиличної кістки з двох боків від попередньої точки. Знайдіть заглиблення під ними і тисніть двома середніми пальцями рук.
♦ Затисніть між великим та вказівним пальцями правої руки безіменний палець
на лівій руці в районі основи нігтя. Легенько тягніть. Повторіть маніпуляції із середнім пальцем на правій руці.
♦ Відразу чотирма пальцями (вказівним, середнім, безіменним і мізинцем) правої руки тисніть в улоговинку, що знаходиться по центру грудей під ребрами.
Перед натисканням щоразу робіть ковток повітря, потім рахуйте до 10 і видихайте, одночасно послаблюючи тиск. Усі натиски повторюйте тричі. Тиск має стабілізуватися.


Крім цього, у профілактичних цілях рекомендовано щоранку, розтирати мочки вух по 1-2 хв. Там знаходиться ще одна точка, що допомагає боротися з підвищенням тиску.


Музика, звуки дарбуки лікують

Психотерапія звуками, зображеннями, медіавпливом

Чудодійна сила медіа-впливу на психіку. Психотерапія звуками, музикою. Кольори. Зображення