Давайте говорити друг другу компліменти

Давайте говорить комплименты

Компліменти — вихваляння окремих особливостей або в цілому будь-кого з добрими намірами.
Лестощі — вихваляння окремих особливостей або в цілому будь-кого з метою досягти власних корисливих цілей.

Давайте говорити один одному компліменти закликають психологи СПАННА разом з Б. Окуджава.

Чи готові ми?

Чи готові ми говорити один одному добрі, красиві слова?
Чи часто ми виражаємо схвалення, повагу, хвалимо когось, визнаємо його чесноти та переваги, виражаємо захоплення кимось?
Чи часто ми говоримо один одному компліменти?

Спочатку було Слово …


На жаль, з сучасного лексикону, який часто зводиться до кількох слів (круто, отпад …), слова любові, гарні слова-епітети жінці (чоловікові) зникають.

Цьому є декілька причин.

  1. Наш сьогоднішній світ наповнений та переповнений культом наживи, прибутку, грошей, конкуренції. Це зазвичай відбивається в переконанні – або я отримую (гроші, посаду… ), або інший (конкурент, колега…). Тому тут не до вихваляння окремих особливостей або в цілому будь-кого з навколишніх – можливих конкурентів.
  2. Примітивізм більшості сучасних телепрограм та творів мистецтва. Суцільний негатив: теракти, катастрофи, аварії…
  3. Виховання, традиції. Ми не чули як ці слова говорили наші батьки, не чуємо їх і у наших друзів.
  4. Безумовно є ще й психолого-педагогічна причина. Компліменти ми не чуємо і не вимовляємо не, тому що не хочемо це робити, а, тому що їх просто не знаємо.

Так вивчимо ж їх і будемо дарувати їх завжди нашим улюбленим!

Як робити компліменти правильно

По правді кажучи, у нас в суспільстві це не особливо прийнято, часто похвала сприймається так, як лестощі.
Промова підлеглого, який висловлює слова захоплення рішенням свого начальника, сприймаються негативно – як намагання цієї людини просунутись в кар’єрі. Тому ми іноді, стримуючи себе, й не виражаємо щирі слова захоплення мудрістю свого начальства (безумовно, якщо вона є…).


Слова чоловіка, в яких звучить захоплення красою, привабливістю, чарівністю жінки, зазвичай сприймаються як сексуальне домагання… Тому чоловіки й не дозволяють собі це робити.

Але ж кожен з нас знає, що щира похвала окрилює. Значить, не варто від неї відмовлятися, просто треба навчитись правильно робити компліменти.

Іноді компліменти довго не можуть спасти на думку. І хоча це нормальна ситуація, залишати хорошу людину без порції «словесних солодощів» все ж таки не треба. Головне – наповнювати слова щирістю та доброзичливістю. У таких випадках наведений нище ресурс виручить і підкаже, як порадувати друга, колегу чи кохану людину.

Тільки важливо стежити за тим, щоб комплімент не ніс негативного посилання.
Наприклад, комплімент «Ти така струнка в цій сукні» можна сприймати по-різному. А в іншій сукні, виходить, товста й негарна?

Відзначати краще ті якості, які людина сама в собі цінує.
Ви можете похвалити дівчину, назвав її безвідмовної, завжди готову допомогти. Але, може бути, саме цю рису вона вважає своїм нестатком.
Якщо жінка любить своє волосся, свої нігті, вона розцвіте від похвали, коли ви будете згадувати про них. А, припустимо, похвала ногам, які вона рахує некрасивими (а, можливо, це дійсно так), буде сприйматися нещирою.
Можна і потрібно відзначати в людині якості, які він хотів би мати.
Якщо людина цінує рису в інших, але не впевнений, чи є вона в нього, він високо оцінить таку похвалу. Найголовніше, людина почне змінюватися в ту сторону, намагаючись відповідати своїм бажаним якостям.

Можливо, Вам буде цікаво

Мистецтву робити компліменти можна й треба вчитись!

Крім того, що, опанувавши цими словами ми збагатимо наш внутрішній душевно-духовний стан, ми подаруємо прекрасні миті нашим улюбленим і зміцнимо наші відносини.

Комплимент. Знакомство с понятием

Компліменти бувають щирі і не цілком, з позиції зверху, на рівних і знизу, прямі та непрямі, відкриті та з прикриттям. Навіщо стільки? Потрібно знати, що далеко не всі люди компліменти сприймають доброзичливо, іноді потрібно комплімент – ховати,

Как говорить комплименты

Коли вам люди подобаються в принципі і подобаєтеся співрозмовнику, говорити компліменти – просто. Придивіться до людини, знайдіть щось чудове, гарне, захоплення, що викликає, і скажіть йому про це.

Как реагировать на комплименты. Восприятие комплиментов

Навіть ті люди, які самі добре говорять компліменти іншим людям, не завжди вміють приймати добрі слова на свою адресу. А як реагувати на компліменти – правильно?

Учусь, тренируюсь делать комплименты. Самотренинг

Цей самотренінг є завданням говорити компліменти. Це слід робити в інтенсивному режимі, пам’ятаючи про це завдання та використовуючи будь-яку відповідну ситуацію для цього.

Косвенный комплимент

Опосередкований комплімент про переваги людини говорить непрямо, а через щось опосередкованим чином.

Комплименты с прикрытием

Найбезпечніші – це опосередковані компліменти з прикриттям, саме з них починати найнадійніше.

Комплименты лидера. Комплимент как средство влияния

Компліменти в руках лідера – інструмент, що вирішує складні комунікативні та життєві завдання. Компліменти бувають і засобом, і зброєю, які вистрілюють та вражають серце.